Bezkontaktní čipy

Bezkontaktní čipy s technologií RFID

technologie_cipyPrůkazy ISIC dodávané školám v sobě obsahují bezkontaktní RFID čipy, což je moderní technologie, která se využívá ve školách, v knihovnách, v dopravě i na mnoha jiných místech.

V dnešní době již naprostá většina škol využívá bezkontaktní čipy buď ve stravování, nebo k přístupu do budovy (či ke kontrole docházky); kromě toho se čipy využívají i v ovládání kopírek, do knihoven, v nápojových automatech, v přístupu na parkoviště atd.

Ve školách jsou nejrozšířenější dva typy bezkontaktních čipů, které bohužel nejsou vzájemně kompatibilní: starší EM-Marine a novější Mifare 1kb. Průkazy ISIC nabízejí obrovskou výhodu: obsahují oba tyto čipy! Nemusíte tedy dva systémy přestavovat ani vydávat studentům dva různé čipy – ISIC bude fungovat univerzálně.

Každý čip se v systému identifikuje unikátním číslem, které má k sobě na serveru přiřazena práva (např. ke vstupu do budovy). Správa těchto práv je vždy plně v kompetenci školy, která může v případě ztráty nebo zneužití karty okamžitě kartu zablokovat, nezávisle na licenci ISIC.

Využíváním průkazů ISIC tedy škola nesnižuje úroveň své bezpečnosti – právě naopak: osobní studentský průkaz je vždy bezpečnější než anonymní čip, který může kdokoliv zneužít.

Výhodou našeho systému objednávání je to, že po objednání karet si můžete ihned z naší databáze stáhnout seznam vyrobených karet i s čísly čipů. Tento seznam pak můžete importovat do vašeho systému a hromadně tak snadno připravit čipy k používání.

V případě nefunkčnosti čipu vám samozřejmě ihned vyrobíme bezplatný duplikát karty.