Vaše technologie

ISIC, univerzální čipová karta

technologie_czV rámci projektu „ISIC školám“ může škola využít čipové funkce průkazů ISIC a ITIC. Čipové průkazy ISIC jsou plně kompatibilní s většinou bezkontaktních čipových systémů, takže škola může integrovat multifunkční čipový průkaz ISIC do stávajícího stravovacího, docházkového či evidenčního systému a propojit tak několik funkcí v jedné kartě.

Velkou výhodou je, že škola nemusí při zavedení čipových karet nic měnit, přechod se tedy obejde bez jakýchkoliv investic a instalací na straně školy! Opravdu stačí jen průkazy objednat a následně hromadně naimportovat do databáze, karty budou fungovat stejně jako původní čipy. Většina bezkontaktních čipových systémů v českých školách využívá čip typu EM-marine nebo Mifare. Průkazy ISIC a ITIC využívají právě tyto čipy, takže se bez problémů přizpůsobíme Vašemu školnímu systému.

Proč přecházet z malých čipů na čipové karty ISIC? Hlavním důvodem je unifikace funkcí v jedné univerzální kartě, která je využitelná ve škole i mimo školu, a navíc ušetří držiteli peníze za pořízení. Co je však důležitější: čipový průkaz je výrazně bezpečnější, neboť se (díky fotografii a jménu žáka na kartě) minimalizuje možnost zneužití čipu a např. neoprávněného vstupu do budovy.

V případě, že vedení školy uvažuje o zavedení čipového systému na průkazy ISIC a ITIC a hledá vhodného dodavatele těchto systémů, pak v rámci projektu „ISIC školám“ máte možnost využít služeb našich partnerských společností. Se vším Vám rádi poradíme a podělíme se o své zkušenosti z několika stovek škol.